Full Size Render

 

Leo Freitas, General Manager V.Ships Brasil, ma przyjemność powitać nową załogę V.Ships Offshore na pokładzie POSH Xanadu, który przybył do Brazylii, pomyślnie przechodząc wszystkie lokalne inspekcje. Jednostka obecnie jest przygotowywana do prób morskich i przyłączenia do Platformy Petrobras P19.

Statek jest zarządzany przez V.Ships. Doskonała współpraca między crew managerami w V.Ships Poland i V.Ships Brasil oraz biurem Klienta w Singapurze przyczyniły się do sukcesu projektu.

Leo powiedział: "Mam zaszczyt powitać załogę na pokładzie POSH Xanadu. Od samego początku projektu V.Ships Brasil współpracował z V.Ships Poland. Dobra komunikacja pomiędzy nami oraz nasze doświadczenie ze statkami typu accomodation operującymi w Brazylii pomogły nam zapewnić sukces temu projektowi. Przed nami stoi ogromne wyzwanie, jednak jesteśmy pewni, że dzięki dobrej współpracy, efektywnej komunikacji i wykwalifikowanej załodze będziemy efektywnie obsługiwać jednostkę POSH Xanadu, co wpłynie na zwiększenie prestiżu V.Group."

POSH Xanadu będzie operował w Basenie Campos dla Petrobras (koktrakt UMS) i będzie obsługiwany przez międzynarodową załogę pod flagą singapurską, do której dyspozycji będzie siłownia, pokój gier, biblioteka, kino, a także 390 kabin.

Duża powierzchnia pokładu z podniesionym pokładem ładunkowym, duża pojemność zbiorników paliwowych oraz na wodę pitną powoduje, że statek spełnia wszelkie wymogi Klienta w pracy na szelfie kontynentalnym. Dodatkowo statek jest wyposażony w "moon pool" 9mx9m, co pozwala przystosować statek do prac podwodnych. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych jednostek "offshorowych".